3 лютого 2017 року в Свято-Покровській Голосіївській Пустині (м.Київ) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Біблійна історія та християнська етика" в освітньому просторі України.
ВІТАЛЬНЕ СЛОВО від БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ОНУФРІЯ
Проводив конференцію ФИЛИП, Митрополит Полтавський і Миргородський, Голова Відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства при Священному Синоді Української православної Церкви, Ректор Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії, доктор богослов’я, доцент, який сформулював мету конференції, яка полягає у збагаченні дітей духовно-етичними знаннями, у відродженні життєстверджуючого мислення та набутті вчинкового досвіду на основі християнського віровчення, досвіду тисячолітньої традиції християнства в Україні.
В конференції взяли участь:
ВЕНІАМІН, Єпископ Новосанжарський, Віце-ректор Полтавської Місіонерської духовної семінарії, який зосередив увагу на вивчення змісту і розвитку уявлень про вічне вчення Святе Письмо. Набуття історичного релігійного досвіду багатьох народів, які жили у вірі та предстоянні перед Богом.
ЧИЖЕВСЬКИЙ Борис Григорович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач секретаріату комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України VІІІ скликання.
Розповів про формування світогляду українського громадянина-патріота на тисячолітніх засадах відданості Богові, Вітчизні та своєму народові.
ЄВТУШЕНКО Раїса Іванівна, Головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.Зацікавлення молодого покоління вивченням історії рідного краю, особливо в аспектах духовного життя, релігійних традицій та вивчення досвіду вирішення різних ситуацій (превентивне виховання)
ХАЙРУЛІНА Василина Миколаївна, доктор філософії, член-кор. НАПН України.
Розвиток духовно-моральної сфери особистості, релігійних почуттів та проявів духовно-моральної краси у повсякденні (вчинки милосердя та співчуття, гуманність, поступливість, щирість, правдивість, довіра до людей, альтруїзм тощо).
РЕШЕТНІКОВ Юрій Євгенович, заступник голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. Моральний розвиток особистості на історичних прикладах Святого Письма та прикладах високого духовного життя історичних осіб (святі, подвижники, мученики за віру).
ЯКУХНО Іван Іванович, кандидат історичних наук, доцент, завідуючий кафедрою суспільно-гуманітарних дисциплін Житомирського ОІППО Житомирської обласної ради.
Зосередив увагу на вихованні моральних почуттів, пов’язаних з релігійним світоглядом і релігійним життям особистості: почуття обов’язку в дотриманні Божих Заповідей. Формуванню в учнів етичних почуттів, пов’язаних з їхнім майбутнім життям. Захист особистості виховання від деструктивних систем впливу на їхню духовно-моральну і ціннісну сфери життя (превентивне виховання на засадах християнської моралі).